На 11 май почитаме светите братя Кирил и Методий – създателите на славянската писменост и едни от най-светлите имена в българската духовна история.
От името на Българско училище „Никола Вапцаров“ в Никозия отправяме сърдечен поздрав към всички български училища зад граница, към учителите, учениците и семействата, които ежедневно пазят жив българския дух. Пожелаваме Ви здраве, вдъхновение, сили и удовлетворение от благородното дело, което вършите всеки ден.
В събота и ние отбелязахме празника с вълнуваща програма. Учениците от шести клас представиха делото на светите братя Кирил и Методий и тяхното значение за славянския свят. Катрин Николова представи свое стихотворение, посветено на братята, а Моника и Ирина впечатлиха всички с проект, посветен на глаголицата и нейното историческо значение.
Честит празник!







